מרד התרנגולים

0


מה עושה תרנגולת מפלסטיק בועידת האגודה? מיהם חבורת
hujiaction? ומה עושים נגד ניצחון פירוס שנקבע מראש בתכנית דילים מפוקפקת? אם תשאלו את טל דרור, פיצוץ הועידה הראשונה הוא רק תחילת המחאה

//טל דרור

פחות משבועיים מסגירת הקלפיות בבחירות לאגודה התקיימה ועידת אגודת הסטודנטים הראשונה לקדנציה הנוכחית. זו לא הייתה ועידה רגילה ואופטימית. לראשונה, הצטרפו השנה לועידה כ-25 סטודנטים עצמאיים מכל הדתות, הזרמים וקצוות הקשת הפוליטית (גילוי נאות: גם אני נמנה עליהם) שחברו יחד תחת השם Hujiaction.

הדרישות שלנו מחברי האגודה כללו שני סעיפים – ראשית, על היו"ר והסיו"ר החדשים, שנכנסו לאגודה מכורח הסכם האיחוד בין אופק להתעוררות ואינם נציגים נבחרים, להכריז על זמניות בתפקידם למשך שלושה חודשים. שנית, במהלך שלושה חודשים אלה, עליהם להקים ועדה חיצונית שתבחן לעומק את שיטת הבחירות, מבנה האגודה וגורמים נוספים כמו גביית תשלום דמי הרווחה של האגודה. מעבר לזה, לאחר שלושת החודשים יהיה על היו"ר והסיו"ר להעמיד את משילותם במבחן מסקנות הועדה.

משהתעלמו היו"ר והסיו"ר מהדרישות והוכיחו לכל מי שעוד היה לו ספק שהם שם רק בשביל הכסא, רק בשביל להגיד ולהשוויץ בטייטל שלהם בפורומים שאין להם שום קשר לסטודנטים– פוצצנו את הועידה. מחינו במשרוקיות, צעקות, מחיאות כפיים ותרנגולת אחת מפלסטיק שעשתה המון רעש, הבענו מחאה על שנים של עיסוק בפוליטיקה, בעסקנות וברדיפה אחרי התקדמות פוליטית על חשבון הסטודנט.

DSC_0234

"מחינו במשרוקיות על שנים של עיסוק בפוליטיקה, בעסקנות וברדיפה אחרי התקדמות פוליטית על חשבון הסטודנט".

אך השריקות והתרנגולת היו רק סיפור הצד של הערב. הסיפור האמיתי התרחש מתחת לאף שלנו, עת כפה יו"ר האגודה החדש, גיורא ואלה מתא אופק על נציגה עצמאית שתכננה לרוץ לועד המנהל להסיר את מועמדותה. למה? כי צעד כזה יפגע, רחמנא ליצלן, בהסכם בין אופק והתעוררות. מיותר לציין שהועד המנהל שנבחר תאם בדיוק של 100% את תוכנית הדילים שסגרו ביניהם היו"ר והסיו"ר לשנתיים הבאות. התמיכה הרבה שקיבלנו מנציגים (גם מכאלה שסבלו מהרעש והמשרוקיות), ולחיצות היד וקריאות 'כל הכבוד' מעשרות סטודנטים בימים שלאחר פיצוץ הועידה היו שווים הכל.

'ניצחונם' של גיורא ואלה מתא אופק ואלדד פוסטן מתא התעוררות בבחירות לאגודה הוא נצחון פירוס. זהו ניצחון בו גובר הפסדה של האגודה על טובתה. זהו ניצחון המנציח את התפקיד הזניח אותו משחק הסטודנט בתהליך קבלת ההחלטות של יו"ר וסיו"ר האגודה, ומנציח את מעמדה של הועידה, אותה בחרנו אנחנו לפני פחות משבועיים, כחותמת גומי לגחמותיהן הפוליטיות של בעלי התפקידים.

פעילות המחאה לא הסתיימה בפיצוץ הועידה. תרנגולות רבות עוד מחכות לאגודה החדשה – מצעדות מחאה מהפורום לסינטרה דרך קמפיינים רחבי היקף וחובקי קמפוסים להפסקת תשלום דמי הרווחה, ייבוש האגודה וביטול הלגיטימציה שלה בעיני הסטודנטים – מעגל החברים בקבוצת Hujiaction הולך וגדל מיום ליום. לפוליטיקאים הצעירים נשאיר לחגוג את ניצחון הפירוס שלהם יחד עם תאיהם והפוליטיקאים בשליחותם הם פועלים. אך ראוי שיזכרו, שבדיוק על מצבים כאלה נאמר: "עוד ניצחון אחד כזה, ואבדנו".

שתף
תגובות