סופר- סגווי

0

מיוחד לבלוגשוטטות ירושלמית לוגו//לירון סופר

יצאתי לבדוק האם שווה לנו, הסטודנטים, להשקיע בסיור סגווי (segway, בעברית: רכינוע). האם לנו, התפרנים שנאלצים לחשוב פעמיים לפני שאנו קונים מנת פלאפל, שווה להושיט יד לארנקנו (הריק) ולגרד משם לא מעט פרוטות בשביל אותה חוויה המשלבת בין סיור תיירותי בירושלים לרכיבה על אחד מכלי התחבורה הכי כיפיים שהומצאו מאז השטיח המעופף.

סגוויקיימות מספר חברות המציעות סיורי סגווי בירושלים, ואני עשיתי את הניסוי עם חברה המכונה 'סגווי ירושלים', שהבטיחו לי סיור פנורמי בטיילת ארמון הנציב. פגשתי את המדריך והקבוצה (שמנתה זוג מגבעתיים ואותי) בארמון הנציב, ושם קיבלנו תדריך יסודי ומעמיק על תפעול הכלי והוראות הבטיחות. לאחר שעברנו "טסט" עלינו כל אחד על הכלי שלו והתחלנו בסיור.

אז איך זה עובד? לסגווי שלושה מצבים: כשאנו נשענים קדימה הוא נוסע קדימה. כשנשענים לאחור הוא עושה רוורס, וכשעומדים ישר- ובכן, ניחשתם נכון, הוא נעצר. מסתבר שמשטרת ישראל הגבילה את מהירות הסגווי בארץ למהירות של 13 קמ"ש (האם גם אתם סקרנים האם הגבלה זו חלה גם על כלי הסגווי שבשירות משטרת ישראל?), אך כך או כך, אין זה משמעותי עבור המשתמש המתחיל – אנחנו – שבלאו הכי חש את הסגווי שלו "שועט" קדימה, ונשען לאחור לא פעם כדי להימנע מהתנגשות ברוכב שלפניו.

כך התגלגלנו לנו בטור עורפי ברחבי הטיילת, כשמידי פעם המדריך עוצר אותנו. אז, ירדנו מהכלים ומול הנוף הנשגב של העיר העתיקה, הרי מואב וים המלח, המדריך סיפר לנו מגוון סיפורים מקסימים על הנציב הבריטי העליון שבנה כאן את ביתו וסביבו נטע חורשת עצים שיבלמו הרוח הקרירה, או על 'ים המוות' הקרוי כך בכל השפות מלבד בעברית, שבשל האופטימיות הטבועה בנו כינינו אותו 'ים המלח'. כך, במהירות חלפו להן שעתיים ברכיבה בין העצים וצמחי הרוזמרין בהיותנו מוקפים בנוף המשגע ובסיפוריו, כשמרגע לרגע גברה שליטתי בכלי והרשיתי לעצמי "להתפרע" איתו קצת יותר.

אז מה המסקנה הסופית? חווית סיור הסגווי היא נהדרת, נעימה, אישית ומשחררת. חוויה הכוללת נוף, אינטלקט ותנועה. אולי ראוי לכנות את הבילוי 'בורגני', כיוון שהתענוג עולה לא פחות מ-190 ₪ לאדם, כשחברת 'סגווי ירושלים' מבטיחה לסטודנטים הקוראים את 'זקני ציון' הנחה של 10% (170 ₪ לאדם). בהחלט מדובר בפינוק יקר, כך שאם הדינר אינו מצוי בכיסכם אולי מומלץ לחכות לימים של שפע, או למכור למשפחתכם כי זה הבילוי המושלם למגה-אירוע המשפחתי הבא, סטייל "יומולדת 90 לסבתא" (היא תבוא על כסא גלגלים וכולנו נלווה אותה על הסגווי).

לחילופין, אם אתם מחפשים מחווה גדולה למישהו אהוב, הסיור יכול להיות בילוי רומנטי ומגניב ביותר. חברות הסגווי השונות יציעו לכם מגוון מסלולים הכוללים גם את העיר העתיקה ואת מתחם תחנת הרכבת הישנה שנחנך זה עתה. אני בהחלט ממליצה על חברת 'סגווי ירושלים' שסיפקה חוויה מהנה ומוצלחת בהחלט.

ואם התברכתם והדינר מצוי בכיסכם, אזי חווית הסגווי אינה המלצה, אלא חובה-  במיוחד אם אתם "בתולי סגווי". הכלי לא דומה לשום כלי שהכרתם – לא לאופניים, לא לגלגיליות וגם לא לקורקינט. שמעו לי, חבל שביום הדין, כשיריצו סביבכם דחקות בגיהינום על החיים הטובים שהיו לכם לפני המוות, אתם תגמגמו ותסבירו בלשון נכלמת שבתאילנד הייתם, אבל לרכב על סגווי בירושלים טרם הספקתם… אגב, לצדיקים מביניכם, אל חשש! בגן עדן תהיה לכם הזדמנות, כי כנראה ינועו שם רק על סגווי- זה גם הכלי הכי מהנה וגם מאוד ידידותי לסביבה.

סגוויי ירושלים-  02-6480334  http://www.segway-jerusalem.co.il/ – יש לציין כי הגעתם דרך הכתבה של 'זקני ציון' לשם קבלת ההנחה של 10%.

שתף
תגובות