תחילתו של שינוי?

0

שנה שעברה היה פה סוער, אבל בינתיים מחאת הסטודנטים מחלחלת. האם הועדה החדשה תצליח להוביל לרפורמה אמיתית?  

וגם, איך תוכלו לחסוך מעל 300 שקלים והאם משתלם לשלם בכל זאת?

//אלי מוגילבסקי

veto- ריבוע בשער

-מודעה-

בשנת הלימודים האחרונה נפל דבר באוניברסיטה העברית. לאחר תקופה ארוכה בה אגודת הסטודנטים לא ממש עניינה את הסטודנטים, ויש שיאמרו שגם הסטודנטים לא ממש עניינו את האגודה, התפתח שיח משמעותי על דמותה ותפקידה.

"פיצוץ" ועידת הסטודנטים הראשונה לאחר הבחירות, וההפגנה בהשתתפות 100 סטודנטים מחוץ למשרדי האגודה בהר הצופים כשבועיים לאחר מכן, הציפו את הטענות נגד אגודת הסטודנטים ואת הדרישה לשינוי במבנה המוסדי שלה ובפעילותה. כבר במהלך הקיץ ראינו תוצאות: ראשי האגודה החלו להוביל קו תקיף יותר מול האוניברסיטה במטרה להביא להוזלת המעונות ומרכזי הספורט. הוקמה גם ועדה שמטרתה לבחון את שיטת הבחירות ליו"ר וסיו"ר האגודה. הועדה אמנם חסרת שיניים, כי מסקנותיה אינן מחייבות ורוב המשתתפים בה הם חברי הועידה, אך היא בהחלט מייצגת שיח ציבורי עמוק יותר לגבי אופי הקשר בין הסטודנטים לנציגיהם.

בועדה משתתפים 9 סטודנטים ופרופסור גידי רהט, מרצה בכיר במחלקה למדע המדינה המתמחה בשיטות בחירה. היא קיימה עד כה 3 פגישות ועתידה להגיש את מסקנותיה עד סוף אוקטובר. נועם אייל, ראש הועדה, הוא סטודנט בשנה ב' למדע המדינה ויחב"ל שאיננו נציג בועידת הסטודנטים, וגם הוא השתתף במחאה כנגד האגודה לאחר הבחירות במאי האחרון. 'ישיבות הועדה פתוחות לכלל ציבור הסטודנטים', הוא אומר. 'וכל המעוניין  ליצור קשר בנושא או להעלות  הצעות מוזמן לעשות זאת במייל: special@aguda.org.il או בדף הפייסבוק "הוועדה לבחינת פני אגודת הסטודנטים-  האוניברסיטה העברית"'.

האם הועדה לבחינת פני האגודה וניצני העמידה של ראשי האגודה מול האוניברסיטה מסמנים שינוי שיביא את האגודה לייצג את האינטרסים שלנו כמו שהיינו מצפים? התשובה לכך תלויה בעיקר בנו, הסטודנטים, חדשים כוותיקים, ובמידה בה נרים את הראש מהלפטופים והמחברות וננסה להבין מה קורה סביבנו. אני סבור שעם מעט יותר התעניינות של רוב הסטודנטים, המתבטאת בעוד פוסט בפייסבוק או מייל לראשי האגודה, יש ביכולתנו ליצור את הלחץ הציבורי הדרוש על מנת לשפר את איכות חיינו באופן ניכר.

 ***

ועוד מילה לגבי דמי הרווחה, תשלום עבור דמי רווחה, בסך 321 ש"ח הוא חלק מהתשלומים הנלווים החלים על כלל הסטודנטים. בפועל את רוב השירותים תוכלו לקבל בהצגת כרטיס סטודנט תקף גם אם לא תשלמו אותם.

סטודנט רשאי לוותר על תשלום דמי הרווחה אם יודיע על כך שבועיים מתחילת הסמסטר, עד ה-27/10. על הסטודנט לחתום על הצהרת ויתור על שימוש בשרותי הרווחה, הנמצאת בסוף החוברת הנשלחת לביתו של כל סטודנטית יחד עם פנקס התשלומים לאוניברסיטה. ניתן לשלוח את טופס הביטול בדואר או בפקס שמספרו 02-5880147. ניתן גם לבטל את דמי הרווחה דרך אתר המידע האישי.

-מודעה- שעת משחק חינם ומבצעים- קופונים בגיליונות המודפסים-
veto- עמוד אחורי

שתף
תגובות