הבילויים

0

// יהודה גזבר

יש אנשים שההנאה שלהם בחיים היא לקלקל לאנשים אחרים. נניח, אלה שמוציאים ספרי מעיינות, גורמים למלא משפחות עם מנגלים להגיע לכל המקומות השווים, החמודים והאינטימיים, והורסים אותם לחלוטין.
נזכרתי בזה כשישבנו בחליטת'ה.

היה לילה. שזה הגיוני, כי בדרך כלל לילה בשעות האלה. והיה חורף, שזה גם הגיוני. וישבנו קצת בחוץ ולא היו שם הרבה אנשים. שזה לא הגיוני, כי זה לילה וחורף, ואנשים בדיוק מחפשים איפה לשבת. בדיוק אז ובמקרה, חשבתי על זה שמגניב שאין פה אף אחד. זהו מן מקום נסתר מהעין, שמגיש תה לסינים ולאנגלים אניני טעם, בכוסות מעודנות ובקנקנים קטנים. איזה יופי, אמרתי, אין פה אף אחד, בואו נספר לכולם.
כזה אני.תרבות1

חליטת'ה הוא מן מקום שכזה שבעיקרון מגישים בו מוסיקה. כלומר מזון לנשמה. במקרה שלנו זה היה ג'אז. לפעמים יש ספיישלים, הופעות קטנות. ומה שותים? לא קפה. חס ושלום. כאן שותים תה מחליטות שהם מכינים וחולטים בעצמם. יש מקומות כאלה שאתה מזמין שם תה והוא מגיע – איך לומר את זה בעדינות? – בתור כוס מים חמים. אתה אמור להוסיף תיון מכאן, סוכר משם, ולשלם על הכל איזה עשרה שקלים. והקטע המתסכל באמת – הוא מגיע בספל קטן מדי ונגמר עוד לפני שהספקת להניף את הזרת באקסלוסיביות. לא כאן. כאן יש כבוד לתה. הוא מגיע בקנקנים קטנים, חלוט מראש. אפשר להזמין תערובות על בסיס תה ירוק או תה שחור, והתה ממש טוב. ממש. כלומר, אתם מכירים את האנשים המעצבנים האלה שחושבים שתה זה מים חמים עם צבע? קחו אותם לכאן, הטבילו אותם בתה, הראו להם את האור.

תרבות3זה לא רק בית תה, אלא גם מסעדה טבעונית. מה שאומר שיש גם כל מיני דברים לאכול וכן הלאה. אני לא אכלתי, אז אין לי מושג, אבל העוגיות – הטבעוניות – היו טובות. ממש טובות. בעיקר השוקולד. כמה טובות? בוא נגיד שלרגע שקלתי להיות טבעוני. לא ידעתי שטבעונים אוכלים כאלה דברים, בחיי. וגם: השירות היה מעולה. לא הציקו, באו מדי פעם לבדוק שהכל בסדר ובכלל, היו נחמדים מאוד. המחיר היה טיפה יקר. טיפה יקר זה אומר שקנקן תה זוגי עולה 32 שקל. ואם אתם כבר הולכים לבדוק את המקום, אז תפתחו פייסבוק ותבדקו מתי תערך שם הופעה.

בכל מקרה, זה מקום נורא חמוד ואינטימי והוא ממש במרכז ירושלים, אז אם אתם הולכים, בבקשה לא עם המשפחה ולא לעשות שם מנגל. תודה.

חליטת'ה, הלל 5 (אבל זה בחצר קטנה בפנים, אז מהרחוב זה נראה כמו הלל 11).

שתף
תגובות