הח'ברה מבקעה

0

חבורה של סטודנטים נפגשים כדי להקים קהילה צעירה בבקעה. מה יש להם לחפש שם? מסתבר שדי הרבה

"פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת, ולכל הנפגש בדרכו קורא הוא שלום" ('שיר בבוקר בבוקר', אמיר גלבוע). זוהי השורה שפי זמזם בעת ששוחחתי עם אתיה שנל, סטודנטית בפרוייקט, רק שלא מדובר בעם אלא בקהילה הצעירה בבקעה- תושבי השכונה נפגשים כדי להקים קהילה.

קהילת סטודנטים צעירים בבקעה?

כן! אני רוצה להדגיש שזו בקעה רבתי, כלומר, ארנונה, אבו-תור, מקור חיים, צפון שיכוני תלפיות ובעצם כל השכונות הנמצאות בתחום המנהל הקהילתי של האזור. אני סטודנטית לעבודה סוציאלית במסלול הקהילתי ובמסגרת הפרויקט השנתי של הלימודים עלינו לבחור פרויקט ממשיך, משנים קודמות, או לפתח פרויקטים חדשים. שובצתי בבקעה ובמקרה יוצא שאני גם גרה שם. בעת הפגישות עם תושבי השכונה, הצורך החזק ביותר שעלה הוא צורך בקהילה צעירה, סטודנטים וצעירים שירגישו נוח יותר להסתובב בשכונה וגם ייהנו ממנה.

מה אנחנו לא יודעים על בקעה?

זו שכונה מדהימה ביופייה, האווירה בה טובה ולמרות שהיא קרובה לאזורים מרכזיים אפשר למצוא בה שקט. סטודנטים חדשים המגיעים לעיר, קרוב לוודאי ישמעו על נחלאות, רחביה או על הגבעה הצרפתית ובעצם מפספסים שכונה שהשכירות בה פחות יקרה ממרכז העיר והבתים יותר גדולים. יש לי לא מעט חברים שמקנאים בי על הסלון הגדול שמאפשר אירוח ואווירה משפחתית בדירה. יש גם את קו 30 ישיר לאוניברסיטה והנה, מצאנו עוד יתרון לשכונה!

מה מתוכנן להמשך?

במקביל לפרויקטים קיימים בשכונה אנחנו עובדים על פרויקט חונכות, שבו סטודנטים מהשכונה יחנכו ויעבירו שיעורים פרטיים לתלמידי השכונה במחיר נוח. מצב WINWINלסטודנטים שמרוויחים ולהורים שחוסכים.

בקרוב מתוכנן אירוע פתיחה שיזמין את כלל תושבי השכונה להגיע. נביא לשם אוכל, שתיה והרכב שינגן מוזיקה טובה. המטרה היא לראות פנים חדשות ולהכיר את האנשים המתגוררים בשכונה. אנחנו ממש נשמח שאנשים יגיעו וייקחו חלק, זו הזדמנות עבורנו לעשות דברים גדולים בשכונה. כולם מוזמנים!

דף הפייסבוק למי שרוצה להצטרף, לשמוע על פרטים ולהתעדכן על הקורה בקהילה הצעירהסטודנטים וצעירים מבקעה ארנונה והסביבה.

שתף
תגובות