איך להתחתן ולהישאר נשואים

0

הכרתי הרבה נשים בחיי והשלמתי עם זה, נשים יודעות מראש, חולמות, מפנטזות ומתכננות כבר מגיל צעיר כל פרט של יום החתונה. אנחנו הגברים… לא בדיוק…

//ניצוצות- אירועים לסטודנטים

אז איך שורדים חתונה ונשארים נשואים?

נישואיןהצעת הנישואים, הרגע המרגש בו החלטתם לחיות את חייכם ביחד, הרגע בו הבטחתם לעשות הכל כדי להבטיח שבן/בת זוגכם יהיו מאושרים. זהו הרגע בו מתחילות הצרות… אולם או גן אירועים? מזרחית בחתונה כן או לא? בופה או הגשה לשולחנות? כמה אורחים להזמין? חופה צנועה או מסלול עם זיקוקים? אין סוף להחלטות שתקבלו כזוג עוד לפני שאמרתם איי דו.

אבל תכנון החתונה לא חייב להפוך למלחמת חורמה ואפשר, כן, כן, אפשר להגיע לחתונה כזוג המאושר שאתם באמת.

כמה טיפים שיעזרו לכם להבין איך לעבור את החתונה ולהישאר נשואים:

אז ככה, בראש ובראשונה חשוב להבין מה חשוב למי. לכל אחד מבני הזוג קווים אדומים שהם לא מוכנים לוותר עליהם וצריך לכבד את זה ולקבל החלטות קשות, שעיקרן למי זכות ווטו ובאיזה תחום.

קודם כל צריך מקום לאירוע או בז'רגון המקצועי "לוקיישן". בין אם החתונה באולם, גן אירועים או שטח פתוח, חשוב מאד לעשות סיור מקדים ולמקם את הדברים כרצונכם… איפה תעמוד החופה, מה גודל רחבת הריקודים, איפה יוצב הבר וכו'. תחליטו מראש על הקווים האדומים של כל אחד ואל תנהלו משא ומתן בינכם מול בעלי המקום. קחו בחשבון שתמיד, אבל תמיד בעל המקום יתמוך בצד שרצונותיו קלים יותר וזולים יותר עבורו בעל המקום.

בשלב הבא תמצאו את עצמכם מתחילים לעבוד מול ספקים שונים ומגוונים. כאן, צמצום זה שם המשחק. אין צורך לעבוד עם אינספור ספקים. אפשר לעבוד עם חברת הפקת אירועים שתרכז עבורכם את כל הדברים במקום אחד.

תקבעו מראש מי אחראי על מה. בין הבר, הצילום, התקליטן, והעיצוב אין סוף להחלטות שתקבלו וכדאי שתחליטו בינכם מי סוגר מה. חשוב שתעבדו עם אנשים שאתם סומכים עליהם. אנשים שלא ינצלו את חוסר ההסכמה שלכם ו"ישכנעו" אתכם לעשות את הטוב לעצמם.

מראית עין לא תמיד מטעה… ספקי שירות מקצועיים יתנהגו כאנשי עסקים לכל דבר. תגיעו למשרד תתרשמו מהנפשות הפועלות ושימו לב לפרטים הקטנים.

כדי למנוע מריבות של אחרי, מה שלרוב קורה רק כשרואים את הווידאו, תמיד תדאגו לסכם הכול בכתב עד הפרט האחרון. חוזה מקצועי הוא הכרחי רק ודאו  שקראתם גם את האותיות הקטנות.

ולסיכום כמה חוקים ששווה לשנן (החוקים מנוסחים בלשון זכר אך מיועדים לכל חתן ולכל כלה):

  • דע את מקומך – אל תתבייש להפנות את התקליטן לאשתך אם סיכמתם שהיא אחראית על המוזיקה.
  • תמוך תמיד בזוגתך – אל תחלוק עליה מול הספק, מחלוקות הן המקום בו הספקים יכולים להוביל את שניכם למקומות שלא רציתם להגיע אליהם.
  • אל תתעקש, תזכיר – אם אתה אחראי על הבר, אל תתעקש לשכנע אותה על הפרטים רק תזכיר לה שאתה מטפל בזה והיא יכולה להיות רגועה.
  • פחות זה יותר – לא צריך יותר מדי דעות. כמה שפחות אנשים שיתערבו בהחלטות שלכם ככה יהיה לכם קל יותר לקבל החלטות.
  • ועדיף מוקדם ממאוחר – ככל שתקדימו לסגור את הדברים הגדולים ככה יהיו פחות סיבות למריבות.

 

 

מאת: ניצוצות- אירועים לסטודנטים

ניצוצות- אירועים לסטודנטים

שתף
תגובות