סדרת השבוע- The Last Ship

0

דניאל אסולין ממשיכה לעשות לכם סדר לחופש- איזה סדרות מומלצות ועל אילו אפשר לדלג. הפעם: The Last Ship.

//כתבה: דניאל אסולין

"הספינה האחרונה" (שם זמני), היא סדרה חדשה של רשת TNT המבוססת על ספרו המפורסם של וויליאם ברינקלי. המפיק הראשי של הסדרה הוא מייקל ביי, הנודע לשמצה בעיקר מסדרת הסרטים הרווחית "רובוטריקים" (Transformers). למרות שהמבקרים לא כל כך אהבו עבודות קודמות של המפיק, הסרט הרביעי של הסדרה הפך להיות הסרט הרווחי ביותר לשנת 2014, וגרם למייקל ביי לצחוק כל הדרך אל הבנק.

הסדרה נפתחת בשלביה הראשונים של מגפה קטלנית המתפשטת ברחבי העולם. מגפה זו מצליחה להרוג במהירות וביעילות חלקים נכבדים מהאוכלוסייה המצרית ואט אט מתפשטת לרוב אוכלוסיית העולם. עקב זאת, אניית מערכה אמריקאית יוצאת לאוקיינוס הארקטי למשימה של ארבעה חודשים. מסע זה מהווה מסווה עבור מדענית בשם רייצ'ל סקוט שנוסעת לחפש בקוטב הצפוני חיסון שיצליח למנוע את הכחדת האנושות כולה. בתום ארבעת החודשים (בהם צוות האנייה היה מנותק משאר העולם) המגפה מספיקה להתפשט ולהרוג כ80% מכלל אנשי העולם, ביניהם נשיא ארה"ב. האנשים שנמצאים על גבי הספינה ניצלו בשל ריחוקם משאר העולם וכעת נותרה בידם, ובראשם הקפטן- טום צ'נדלר- האחריות להגן על המדענים בספינה ולייצר את הנוגדן לשימור המין האנושי.

מבקרים שונים נוטים לסווג סדרות לשני סוגים עיקריים. הסוג הראשון הוא סדרות איכות. סדרה מסוג זה תופסת את הצופה מהקרביים, גורמת לו לדאוג לשלומן של דמויות מסוימות ולשנאה עזה עבור דמויות אחרות, גורמת לבעתה, צחוק מתגלגל ועיניים פעורות מזעזוע. הסוג השני ממלא את המטרה שלשמה קיימת תקשורת עלילתית – אסקפיזם מובהק. סדרות כאלו מעניקות לנו שעה שבועית של ביקור בעולם אחר עם צרות לא ריאליסטיות ואנשים שנראים כאילו קפצו מקטלוג של "Abercrombie&Fitch" והן רק מנסות לגרום לצופה ליהנות בסוף יום.

לדעתי, "הספינה האחרונה" היא מהסוג השני. במבט ראשון הסדרה מזכירה את סרטי הפעולה של ברוס וויליס משנות השמונים – היא דרמתית להפליא ובלי ניסיון לסחוט דמעות. היא מציגה גיבור שרירי שלא מראה את פגיעותו וכוללת פיצוצים (לא מציאותיים) שלא באמת מצליחים לפגוע בגיבור החסון. פיצוצים אלו עדיין מזרימים את האדרנלין בדמו של הצופה וגורמים להנאה צרופה.

הגיבור, קפטן טום צ'נדלר, מגולם על ידי אריק דיין (שעל אף השם המטעה, הוא לא יהודי). דיין שיחק בעבר את "מקסטימי" (Mcsteamy) מהאנטומיה של גריי. אפילו יותר מבדרך כלל, דיין מצליח להיראות טוב במיוחד במדים לבנים של חיל הים האמריקאי. המדענית בעלת היכולת להציל את כלל האנושות היא במציאות רונה מיטרה האנגלייה. שחקנית זו מוכרת משלל סדרות כמו בוסטון ליגל וניפ- טאק. את סגנו הנאמן של הקפטן משחק אדם בולדווין האהוב והידוע מתפקידו הנרגן של סוכן NSA בקומדיית פעולה הנפלאה- "צ'אק".

עד כה, שודרו חמישה פרקים של הסדרה ורשת TNT הודיעה כבר על עונה שנייה. למרות זאת אני חייבת להזהיר מראש – אל תחכו שהסדרה תיגמר ואז תשלימו את כולה ביום. זו סדרה שכיף לראות פעם בשבוע כסרט אקשן מקוצר.

בשורה תחתונה, בסופו של יום עבודה, עם בקבוק בירה או כוס יין, "הספינה האחרונה" יכולה להיות מפלט נהדר. דווקא בגלל העובדה שהיא לא מנסה להיות מציאותית, הסדרה מהנה ומושכת את הצופה. אקשן זה שם המשחק. מסוקים מתפוצצים (ולא אלו שבערוצי החדשות) תמיד מצליחים לגרום להנאה.

לטריילר:

שתף
תגובות