קומיק-קון 2014 – Comic-Con San Diego

0

מהו הקומיק- קון? אילו סרטי קומיקס נוכל לראות השנה? ומה ההבדל בין ספיידרמן לסופרמן? דניאל אסולין מדווחת מאירוע הקומיקס הגדול של השנה.

//כתבה: דניאל אסולין

במהלך שבוע אחד בשנה, כל שנה, סן דיאגו הופכת למרכז עולם התקשורת, כשהיא מארחת את פסטיבל הקומיקס הגדול בעולם. כך זה התחיל: בשנות ה-70 היה קומיק-קון כנס קטן יחסית בעל קהל יעד מאוד ספציפי – חובבי קומיקס. עם השנים הפסטיבל הפך למוקד עלייה לרגל, וגדל מגוון הטיפוסים המגיעים לאירוע: מחנון סטנדרטי ועד לילדה קטנה שחושבת שערפדים נראים ממש טוב. בפסטיבל, כל סרט וסדרה שיש לה קהל מעריצים או שרוצה לרכוש לעצמה קהל כזה תקיים פאנל ראיונות עם השחקנים והיוצרים של הסדרה. הפאנלים ישלבו טריילרים שעדיין לא יצאו לאור וישתפו כל מידע חדש מהסוג שקהל מעריצים אדוק ילגום בשקיקה.

מתוך: http://www.theverge.com/2014/7/26/5939933/batman-v-superman-comic-con-wonder-woman-first-image

מתוך: http://www.theverge.com/2014/7/26/5939933/batman-v-superman-comic-con-wonder-woman-first-image

קומיק-קון סן דיאגו 2014, היה עמוס מתמיד והפך להיות, כרגיל, אחד מהמקומות המטורפים ביקום. ניתן היה להבחין במספר אירועים מעניינים: פאנלים של סדרות שונות, פאנלים של סרטים חדשים, אלפי אנשים בתחפושות, ומשחקים שבהם המשתתפים יכולים לגלם גיבורי העל. גולת הכותרת הייתה המלחמה עתיקת יומין בין DC ל-Marvel: שתי חברות קומיקס הגדולות אשר הרוויחו הרבה כסף ושבו את לב העולם. לשם ההבהרה: ב- DC נמצאים גיבורי העל המוכרים: סופרמן, באטמן, וונדר וומן וחבורת "ליגת הצדק" לעומת Marvel עם ספיידרמן, איירון מן, ת'ור, ארבעת המופלאים, הענק הירוק ועוד, שרובם מתכנסים ליחידה אחת ב'הנוקמים'.

המלחמה הזו עתיקת יומין (לא באמת כזו עתיקה- הרי סופרמן הוא גיבור העל הזקן ביותר, והוא רק טיפה יותר מ-70), והיא כיכבה גם בקומיק-קון 2014. מצד אחד התקיים הפאנל האגדי של מרוול שהכיל בתוכו גם את כוכבי סרט גיבורי העל הגדול הבא – Ant man  עם פול ראד (שמוכר לכולם מכל קומדיה שאי פעם התקיימה) ומייקל דאגלס (שהיה מוכר לנו עוד יותר לו היה זה 1980). בסוף הפאנל הזה החל הפאנל המיוחל של הנוקמים 2- נקמתו של אולטרון. הפאנל היה מצחיק כמובן, בהתחשב בזה שרוברט דאוני ג'וניור – גיבור העל הטוב בהיסטוריה – היה שם.

מצד שני, גם הנציגות DC הייתה היסטורית. בפעם הראשונה הציגו את "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" – סרט ההמשך לאיש הפלדה, שיכיל את השלישייה של DC  (trinity). הבמאי זק סניידר הציג טיזר קצרצר לסרט ולאחר מכן הוסיף להראות תמונות של הגיבורים: הנרי קאוויל כסופרמן,

בן אפלק כבאטמן והחשובה מכל – גאווה ישראלית – גל גדות כוונדר וומן. אמנם נוצרה מעט מחלוקת על התחפושת של וונדר וומן – יש כאלו שטוענים כי היא נראית יותר כמו זינה הנסיכה הלוחמת ויש כאלו שמתנגדים לנעלי העקב המתלוות לתחפושת. לטעמי, גדות נראית מתאימה לתפקיד של וונדר וומן.

מתוך: מתוך: http://www.theverge.com/2014/7/26/5939933/batman-v-superman-comic-con-wonder-woman-first-image מתוך: http://www.theverge.com/2014/7/26/5939933/batman-v-superman-comic-con-wonder-woman-first-image

מתוך: http://www.theverge.com/2014/7/26/5939933/batman-v-superman-comic-con-wonder-woman-first-image

מעבר לשני הפאנלים המרכזיים הללו, היו פאנלים רבים של סדרות שונות כמו זאב צעיר, יומני הערפד, על טבעי, החץ הירוק ועוד. אך החשוב מכל – הסדרה הכי מדוברת בשנים האחרונות – משחקי הכס. בין החלק של השאלות לשלב המעריצים הבוכים, יוצרי הסדרה הציגו סרטון קצר של פספוסים מהעונה הרביעית והאחרונה ששודרה עד כה. יותר מכך, המפיקים הראו סרטון שמציג את שלל השחקנים והדמויות החדשות שיופיעו בעונה הקרובה והמיוחלת, אך מעריצים אמתיים לא יתקרבו לאינטרנט עד העונה החדשה מחשש לספוילרים.

לסיכום, את האירוע ניתן לסכם עם שלוש נקודות מעניינות: ראשית, יחד עם הכרזות אחרות, שמענו על הכוונה להוציא סרט המשך לשומרי הגלקסיה. שנית, גודזילה 2 מתוכנן לצאת בשנת- 2018. ושלישית, דניאל רדקליף, הלא הוא הארי פוטר, הסתובב ברחבי ה- קומיק-קון בתחפושת של ספיידרמן. ללא ספק היה כנס מרגש במיוחד. נתראה שנה הבאה.

שתף
תגובות