שבוע היזמות העולמי בירושלים, הנה זה מגיע!

0

שבוע היזמות העולמי יתקיים בשבוע השלישי של נובמבר. בין הפעילויות בירושלים: מפגשים באקדמיה וגמר תחרות אפליקציות גדולה.

//גלעד ישראלי//

בשבוע הבא, בין ה-16 ל-23 בנובמבר, יציינו בישראל את שבוע היזמות העולמי במאות מפגשי יזמות ברחבי הארץ. שבוע היזמות העולמי הוא פרויקט גלובלי המתקיים מדי נובמבר בכל רחבי העולם, במטרה לחשוף בפני הציבור הרחב את הפוטנציאל של היזמות לחולל שדרוג כלכלי וחברתי. לאחרונה הצטרפה המדינה ה- 150 אל הפרויקט, מה שעושה אותו לאחד הפרויקטים הגדולים בעולם מבחינת מדינות.

שבוע היזמות יחד עם קהילת הסטארטאפיסטים הירושלמית

שבוע היזמות יחד עם קהילת הסטארטאפיסטים הירושלמית

שבוע היזמות מתקיים בישראל זו השנה השישית. במסגרת הפרויקט יתקיימו למעלה מ-300 מפגשים מעודדי יזמות ברחבי הארץ, בשיתוף עם כ-70 גופים ועם למעלה מ-220 יזמים ופעילים מתנדבים. בשנה שעברה נכחו במהלך שבוע היזמות העולמי כ-25 אלף איש. במרכז הפעילות ייערכו עשרות מפגשי "יזמות על הבר" – יזמים ויזמות ירצו בברים ברחבי הארץ, ב-12 ערים שונות מנצרת ועד דימונה, ויחלקו את החוויה היזמית שלהם בשיחה לא פורמלית. בת"א יתקיים הפרויקט בפורמט מיוחד בשיתוף אוניברסיטת תל-אביב, כשבמהלך השבוע יתקיימו 21 מפגשים בברים שונים בעיר.

גם בירושלים ייערכו כמו בכל שנה אירועי שבוע היזמות ברוב המוסדות האקדמיים בעיר, בין היתר באוניברסיטה העברית, במכללת עזריאלי, במכון לב, במכון טל, ועוד. במוקד, יהיה כנס יזמות גדול באוניברסיטה העברית ביום רביעי ה-19.11, אותו ינחה ראש מרכז אספר ליזמות פרופ' ניראון חשאי. בין המרצים בכנס – נועם בנד (אלגומייזר), איל לנקסר (פידוויזור) ועידו הדרי (טריטו). הכנס יביא את סיפורן של 3 חברות סטארט-אפ מצליחות העומדות בפני האתגר הבא להפוך לחברות משמעותיות יותר.

במכון לב לדוגמא ייערך כינוס יחד עם בוב רוזנשיין, יזם סדרתי מצליח (אקסנט, answers.com, ו-Curiyo), אשר יספר את סיפורו בפני הסטודנטים במכללה (יום רביעי ה-19.11). אירוע בולט נוסף יהיה ב-18.11 בבית הפתוח של PresenTense Israel למען המחזור השישי במספר של תכנית ההאצה למיזמים חברתיים. עוד צפוי ב-18.11 האירוע המסכם של סדנת LSM  לסטארטאפיסטים שנערכה בירושלים מוקדם יותר החודש. במסגרתו יפָּגשו הבוגרים והמנטורים בסדנה ויציגו את התקדמותם בחודש האחרון לאחר סיום הסדנה. לקינוח, ביום האחרון של שבוע היזמות (ה-23.11), ייערך גמר תחרות האפליקציות ה-BankApp במתחם הסינמה סיטי יחד עם יזמים בולטים מהתעשייה.

גמר תחרות start-up open בירושלים

גמר תחרות start-up open בירושלים

לדברי גיל שורקה, רכז ארצי של שבוע היזמות העולמי בישראל: "זו עדות נוספת לחוזקה של ירושלים בסצנת ההייטק. מיטב הארגונים יפיקו אירועים בעיר, יַערכו כנסים גדולים באוניברסיטה העברית ובמכללת עזריאלי. מיטב הארגונים יקחו חלק בפעילות, בין היתר סיפתח, פרזנטנס ישראל, סדנת LSM, ארגון She Code, פרויקט JNEXT של הרשות לפיתוח ירושלים, עמותת תמך ועוד. אירועים אלה יונגשו אל הקהל הרחב אשר יוכל לטעום מן היזמות להעניק השראה לחשוב בגדול, להגשים רעיונות ולהטביע חותם".

לסיכום, אנו ממליצים לכולם לעקוב אחר האירועים השונים, זו בהחלט רשימה מכובדת של אירועים יוצאי דופן. כל האירועים נמצאים באתר gew.org.il ובעמודי הפייסבוק הרלוונטים.

שתף
תגובות