ההשקעה מעבר לפינה

1

מיזם חדש מגשר על הפער שבין דרישות המשקיעים לבין סטארטאפיסטים בתחילת דרכם, באמצעות בניית אפליקציה להדגמה בפני משקיעים במינימום עלות

בימי בועת האינטרנט, כך מספרת האגדה, ניתן היה לגייס סכומי עתק לסטארטאפים ללא מוצר וללא משתמשים: הצוות היה מגיע לחדר הישיבות של קרן כלשהי (השמות באגדה מתחלפים), בהרצליה או במנלו פארק, מקרין מצגת מדהימה וזוכה למימון. זו לא רק אגדה, כמובן. היו וקיימים מקרים נדירים בהם צוותים באמת מגייסים מימון כשבידם רק מצגת. בעיקר כאשר מדובר באנשים שהצליחו בעבר, או ברעיון שאמנם עדיין לא יושם כמוצר, אך ייחודיותו ויתרונו הטכנולוגיים ברורים. אבל ברוב המקרים אין זה כך. משקיעים שאינם "חברים ומשפחה", ויתר על כן משקיעים מקצועיים, לא יקצו כיום מימון ראשוני לסטארטאפים שאין בידם לפחות אבטיפוס של מוצר. אין די במצגת בכדי לשכנעם, וגם לא במוק-אפ שמציג רק את ממשק המשתמש .השאלה הרגילה היא: "יש לכם משהו להראות?"

אחד הפתרונות, כמובן, הוא שותף/ה טכנולוגי/ת שיכול לפתח את המוצר בעצמו/ה. אבל מה עושים כשאין כזה בנמצא? פיתוח אפליקציית Web מינימאלית במיקור חוץ מתחיל בעשרות אלפי שקלים, וסכום זה גולש בקלות לעשרות אלפי דולרים כאשר מדובר באפליקציית אייפון או אנדרואיד. לרוב הצוותים אין סכום כזה. זו אחת הסיבות, כפי שהם אומרים למשקיע, שהם בכלל צריכים לגייס כסף. אבל כאשר המשקיעים לא ממהרים להיענות, מוצאים עצמם הסטארטאפיסטים מגייסים את הסכומים הנדרשים לפיתוח בסיסי מחברים וממשפחה. ולעיתים קרובות מדי, כאשר אינם מצליחים לעשות זאת, מוצאים עצמם מוותרים על החלום במפח נפש.

"חרף העובדה שהאפליקציות המהירות פועלות על גבי מכשיר iOS, מדובר בסביבה סגורה המאפשרת הצגת תרחישי שימוש שנועדו לאנדרואיד, לרבות הדמיית שימוש ביכולות שאינן נגישות למפתחי אייפון".

"חרף העובדה שהאפליקציות המהירות פועלות על גבי מכשיר iOS, מדובר בסביבה סגורה המאפשרת הצגת תרחישי שימוש שנועדו לאנדרואיד, לרבות הדמיית שימוש ביכולות שאינן נגישות למפתחי אייפון". צילום: ויקיפדיה באנגלית.

App U Go, חברה ישראלית שהוקמה בידי צוות עתיר ניסיון בתחום ה- Early stage ventures, משיקה את האפליקציה המהירה: הדרך החדשה להצגת תרחישי שימוש פועלים על גבי אייפון או אייפד בפני משקיעים, בעלות המתחילה ב- 999 דולר בלבד. האפליקציות המהירות (Rapid Apps) כוללות בסיס נתונים מלא על המכשיר המאפשר גם אחסון תמונות וסרטים, יכולת לביצוע חישובים מורכבים, שימוש בחומרת המכשיר לרבות צילום, וידאו, קול, מיקום, סריקת ברקוד וחתימה. וכמו כן קישוריות מלאה, כולל Web services בתוספת ממשק iOS מושלם.
חשוב לציין שחרף העובדה שהאפליקציות המהירות פועלות על גבי מכשיר iOS, מדובר בסביבה סגורה המאפשרת הצגת תרחישי שימוש שנועדו לאנדרואיד, לרבות הדמיית שימוש ביכולות שאינן נגישות למפתחי אייפון. גרסת אנדרואיד מלאה נמצאת בתכנון. למותר לציין כי לא ניתן להעלות את האפליקציות המהירות מתוצרת App U Go לחנות או להפיצה בקרב המשתמשים המיועדים. מטרתה הינה לאפשר הצגת תרחישי שימוש ריאליסטיים במוצר המתוכנן, תוך חסכון מסיבי בעלויות הפיתוח העתידיות. שכן הטעויות, השכיחות מאוד בגרסאות הראשוניות של המוצר, תתגלנה כבר בשלב מוקדם זה.

App U Go סוגרת את הפער הכלכלי בין הרעיון לביצוע, ומאפשרת גם לצוות סטארטאפ שמשאביו מינימאליים, אבל הרעיון שלו מצוין – להציגו בפעולה, Hands on, בפני משקיעים.

לרגל ההשקה מציעה App U Go אפליקציה מהירה המכילה 4 תרחישי שימוש (במקום 2) ב- 999 דולר בלבד. אנו שמחים להציע לקוראים הנחה נוספת בסך 5% על מחיר זה עבור לקוחות המגיעים דרך כתבה זו בזקני ציון!

להרשמה ולהנחה, היכנסו לטופס שבקישור זה.

שתף
תגובות