לאלתר על במת החיים

0

קורס אימפרוב (אלתור) למתחילים נפתח בירושלים. מה זה אימפרוב ומה יש לנו ללמוד מזה?

חושבים שאתם מצחיקים? שנונים? זריזי מחשבה? שיש לכם כישורים דרמטיים? נסו את האתגר הבא: עולים כמה שחקנים על במה ריקה – בלי תפאורה, בלי תלבושות, אפילו בלי טקסט – ויוצרים עולם שלם של דרמה והומור. תיאטרון האימפרוביזציה (או "אימפרוב" בקיצור) הוא עולם עשיר ומגוון שנע בין המערכונים הקצרים והמשחקונים של "של מי השורה הזו?" ועד למחזות שלמים, בני שעה ויותר, שכולם מאולתרים על המקום, בלי שום הכנה מראש.

IMG_4711נשמע קשה? בדיוק להפך. כל אחד יכול ללמוד לאלתר וליהנות מלגלות את הפוטנציאל היצירתי שבו. אם אתם אוהבים לעשות סצינות, להמציא תגובות שנונות ולמתוח את גבולות הדמיון – בואו ללמוד סט של כלים שיאפשרו לכם להיות מופע שלם, בכל זמן ובכל מקום.

הכלים של עולם האימפרוב לא שמישים רק על הבמה או מול הקהל, מה שאנחנו צריכים ללמוד כדי להיות מאלתרים טובים הוא בדיוק מה שהופך אותנו לאנשים טובים, חופשיים ורגישים יותר: עבודת צוות, נתינת אמון, ביטחון עצמי, חוסר-שיפוטיות, ספונטניות, הקשבה, קבלת החלטות ועוד.

לאורך החוג, הכולל 12 מפגשים בני שעתיים כל אחד:

  • נלמד להכיר מושגים בסיסיים מעולם האימפרוב: סטטוס, פלטפורמה, כן ו…, עבודת חלל, פיתוח דמויות, יצירת סיפור ועוד.
  • נתנסה בסוגים שונים של משחקים, תרגילי ופורמטים להופעה: שורט-פורם, לונג-פורם ופרי-פורם.
  • נפתח את כל ערוצי היצירתיות שלנו ונלמד להיות רגישים וספונטניים יותר, על הבמה ומחוץ לה.

על המנחה:

אמיר עצמוןאמיר עצמון, בעל תואר מוסמך בספרות כללית מהאוניברסיטה העברית, עוסק בתיאטרון אימפרוביזציה מזה שמונה שנים. היה חבר בקבוצת "מקגאפין", שהופיעה בירושלים בשנים 2009-2010 וכעת הוא חבר באנסמבל "למאבאטי", אחת מקבוצות האימפרוביזציה המובילות בארץ, המופיעה באופן קבוע ברחבי הארץ ובפסטיבלים בינלאומיים. הוא למד אימפרוביזציה אצל כמה מהמורים המקצועיים ביותר בארץ ובעולם: רוד בן-זאב, ענבל לורי, מולי שולמן, Ryan Miller, Sam Super, Jstar Atlanta ואחרים.

הקורס ייפתח ב-21/12. ניתן לבטל את הקורס לאחר שיעור הניסיון הראשון.

הקורס יכלול 12 מפגשים בני שעתיים. עלות: 720 ש"ח.

מיקום הקורס: מנהל קהילתי הגבעה הצרפתית. ההגנה 13, ירושלים.

ימי ד', 20:30-22:30.

לפרטים והרשמה: ליחצו כאן ואנו נחזור אליכם. ניתן גם ליצור קשר לטלפון 052-8080043 (גלעד) או במייל zikney.zion@gmail.com

שתף
תגובות