ב' זה בחירות

0

//אלי מוגילבסקי

כמדי שנה, ביום רביעי ה-03.06.15 ייבחרו 88 נציגים לכהונה בוועידת אגודת הסטודנטים. כשבועיים לאחר מכן, ייבחרו יו"ר האגודה וסגנו על ידי ועידת האגודה. בהזדמנות זו, ייבחרו גם חברי הוועד המנהל של אגודת הסטודנטים מתוך חברי הועידה.

בשנים האחרונות עיקר התחרות הייתה בין מעומדים מתא "אופק" המזוהה עם מפלגת העבודה, לבין תא "התעוררות" המשויך לתנועת "התעוררות" הירושלמית. לפני שנתיים נחתם הסכם שיתוף פעולה שנוי במחלוקת בין התאים, אשר כלל רוטציה שהביאה לכהונה בת שנת אחת של גיורא ואלה מתא אופק, וכהונה של שנה ליו"ר הנוכחי, אלדד פוסטן.

בשנה האחרונה נעשה מהלך דרמטי לשינוי תקנון האגודה, כך שיאסור על התמודדות בבחירות לנשיאות הוועידה וסגניה, חברות בוועד המנהל, חברות בוועדת בחירות, יו"ר וסיו"ר האגודה על מי שנשא תפקיד בתא סטודנטים. בהמשך לכך הודיע תא התעוררות שלא יריץ מעומדים בבחירות הקרובות. לפיכך, עיקר התחרות לתא אופק מגיע מצד גוש של מועמדים עצמאיים. פנינו לראשי הקבוצות המרכזיות המתמודדות בבחירות על מנת לשמוע מעט על תוכניותיהם לשנה הקרובה:

עידו גרינבלום, חבר תא אופק העובד באגודה זו השנה רביעית ומשמש כסגן יושב ראש האגודה בשנה החולפת, מתמודד יחד עם מורן ברוסטין כסגנית. מורן משמשת ראש המחלקה האקדמית באגודה ואינה משתייכת לתא פוליטי. מטרתם היא "ליצור אגודה חזקה ומשמעותית אשר תדע לפנות לכל אוכלוסיית הסטודנטים ותתעסק בראש ובראשונה עם הסוגיות המהותיות לחיי היום יום שלהם: אקדמיה ויוקר המחייה". מעבר לכך, לתפיסתם "לכל אדם יש דעות, רעיונות, השקפת עולם ומסגרות בהן הוא חבר. העיסוק המורחב בסוגיית התאים הפוליטיים הוא בעיקר לצרכי ניגוח פוליטי. בעינינו הפוליטיקה התאית אינה משמעותית לציבור הסטודנטים, ובוודאי שמשמעותית פחות מאשר להילחם בכל פגיעה בסטודנטים, ממניעת הפגיעה בכיס הסטודנטים ועד טיפול בנושא ההטרדות המיניות בו אנחנו מתכננים להיאבק ללא פשרות…"

חזונו של פוסטן המתמודד יחד עם שלומי יחייב כסגנו, במסגרת קבוצת המעומדים העצמאיים הוא "להמשיך את המגמה החיובית שנוצרה השנה ולהפוך את האגודה בעברית לאגודה מספר 1 בארץ". "בקדנציה הנוכחית בניתי יסודות איתנים על ידי הוצאת התאים מראשות האגודה, הכנסת כלים מקצועיים לניהולה, מאבקים לרווחת הסטודנטים ושינויים ארגוניים שאפשרו לנו לממש את הפוטנציאל בקדנציה הבאה", אומר היו"ר בשנה האחרונה. בשנה הבאה הוא מתכנן לקדם את הנושאים הבאים: מאבק בתחומים המכבידים ביותר על גב הסטודנט – יוקר מחייה ובעיית התעסוקה, בנוסף להפיכת האגודה לגורם משמעותי בקבלת ההחלטות באוניברסיטה. זאת, בין היתר על ידי מסמך "שינוי מגמה" העוסק בישיבת האגודה בפורומים של קבלת החלטות, ברגולציה של האוניברסיטה על האגודה ובהסרת חסמים שהאוניברסיטה מציבה בפנינו.

הוג'יווטש ממליץ לכם לא להתבייש ולא להתבלבל, אם המעומדים יכולים לבקש מכם את קולכם, זכותכם לבקש מהם לדעת מה הם מתכננים לעשות איתו ואת מי בדיוק הם מייצגים.

שתף
תגובות